חקירות כלכליות-טכנולוגיות

בכל חברה מודרנית וטכנולוגית מתרחשת פעילות רבה ומגוונת שבחלקה מאופיינת במערכות יחסים בין אנשים, מוסדות ממשלתיים וציבוריים, גופים עסקיים ועוד - מערכות יחסים אלו נעות בין האישיות והאינטימיות למסחריות-כלכליות וכו'.


מערכות אלו מתנהלות לרוב בשקיפות כאשר כל צד בוטח בשני, אלא שיש מקרים בהם נוצר חוסר אימון או חשד לחוסר אימון בין שני שותפים לדרך, לדוגמא צד אחד חושד שהצד בשני מסתיר ממנו דברים, בעל חוב מפסיק לשלם וטוען שאין לו כסף, חברה רוצה לרכוש חברה אחרת וחושדת שלא הוצגו בפניה כל המסמכים הרלוונטיים. כל אלו ואחרים נוספים זקוקים למידע חסוי ונסתר ויכולים להשיגו באמצעות משרד חקירות שמבצע, בין היתר, גם חקירות כלכליות באמצעות אמצעים טכנולוגיים שונים ומתקדמים.
 

מידע אישי חיוני

חוקר פרטי יודע לחפש ולמצוא פרטים שאינם נחלת כלל הציבור או פרטים שמצויים במאגרים ממשלתיים ואחרים אשר יש צורך בידע מקצועי כדי להגיע אליהם. מדובר על חיפוש כתובות, רכוש קיים, חשבונות בנקים, פוליסות ביטוח שיש בהם מרכיב של חיסכון, על בדיקת מצב פיננסי ועוד. פרטים אלו נחוצים לבנקים ולמוסדות פיננסיים אשר יש להם בעלי חוב שהפסיקו לשלם, לאנשים שחייבים להם כסף עבור הלוואות פרטיות ועוד. איתור מידע זה חשוב כי כך, ניתן לדעת אם כדאי לגשת לבתי משפט ולהגיש תביעה. אין טעם להגיש תביעה לחייב שממילא אין לו יכולת לשלם. הדבר יגרור לתובע הוצאות מיותרות ובזבוז זמן.
 

אינספור תרחישים מורכבים

ישנם תרחישים ומקרים רבים ושונים בהם החייב הסתיר רכוש ורשם אותו על שם מקורבים וגם מידע כזה ניתן למצוא כך לדוגמא בן זוג שרוצה לפתוח בהליכי גירושין מעוניין לדעת על רכוש מוסתר אפשרי; יורשים פוטנציאליים מבקשים לאתר צוואות וירושות; חברות אשר מעוניינות לדעת אם קיים ריגול תעשייתי של מי מעובדיהם בחשד לביצוע עבירות כאלו ואחרות בין אם עבירות מס טכניות ובין עבירות פליליות חמורות וכן גם לבצע חקירה פנימית על מקרי חבלה במקומות העבודה שלהם; לפני קיום עסקאות חשובות יש רצון לדעת פרטים על השותפים לעסקה ועל מצבם הפיננסי האמיתי, וכן הלאה.

חוקרים מקצועיים משתמשים בשורה של אמצעים לצורך גילוי ואספקת המידע - יש ברשותם מכשירי ציתות והקלטה, משקפות, מצלמות איכותיות ועוד פריטים אחרים. הם ישתמשו בכל חקירה במבחר פריטים אלו או בכולם גם יחד.
 

חקירות פשוטות ומורכבות

קיימות חקירות כלכליות פשוטות וכאלו שהינן מורכבות יותר - המטרה של כל חוקר פרטי להביא את מירב המידע הנחוץ ללקוחו והוא עושה זאת באמצעות דוחות, תמלילי שיחות ותמונות. חלקם הושג דרך מאגרי מידע ואחרים על ידי מעקבים מורכבים, תצפיות ארוכות מועד ועוד. חוקר פרטי מביא מסמכים ותיעוד שיכולים לשמש את לקוחו בבתי משפט וכאלו שיהיו קבילים על ידי שופטים שיושבים בדין. ההשקעה בחקירות כלכליות כדאית על מנת לרדת לחקר האמת ויכולה למנוע הסתבכויות פיננסיות ורגשיות. מידע מפליל חשוב מאוד אבל גם מידע שמבהיר שאין יסוד לחשדות הוא מידע שתורם למקבלו. במקרה אחד יודע מקבל המידע איך להתנהל מול האדם או הגוף המסתיר מידע ממנו ובמקרה האחר נמנעות מבוכות.     
© כל הזכויות שמורות Timcon.co.il
כתובתינו:
טלפון:
פקס: