זיווד אלקטרוני, תחום מרכזי בעידן טכנולוגי

ידוע שכל מוצר או רכיב אלקטרוני מתוכנן ומיוצר בתהליך שהוא מלאכת מחשבת של ממש.
התכנון והייצור מבוצעים במטרה לאפשר לפריט למלא את ייעודו, אבל גם לשמור עליו לאורך זמן.

זיווד אלקטרוני (מלשון "מזוודה") נכנס לתמונה בנקודה הזו בדיוק, ומהווה הליך הכרחי בתהליך הייצור של אינספור פריטים – בין אם המדובר הוא במוצרי הייטק, במכשירי תקשורת, בציוד רפואי, במוצרים לשימוש צבאי או בכל דבר אחר. במרכז הליך הזיווד עומדת לרוב קופסה העשויה לרוב ממתכות שונות, דוגמת אלומיניום או פלדת אל חלד, אשר מכילה בתוכה את הרכיבים האלקטרוניים ושומרת עליהם, באופן דומה לקופסה של המחשב הנייח הביתי, למשל.
 

כך זיווד אלקטרוני מגן על הפריט האלקטרוני

זיווד אלקטרוני הוא דרישת חובה בהרבה מאד מוצרים, מערכות ומכשירים שאוגרים בתוכם רכיבים אלקטרוניים. המעטפת הקשיחה הזו מספקת הגנה לכל הרכיבים החיוניים של המערכת האלקטרונית, שלמרבה הצער רגישים מאד לנזקים מכל סוג: החוטים, הכבלים, לוחות האלקטרוניקה וכן הלאה. ההגנה היא מפני נזקים פיזיים (נפילות, פגיעות ישירות), מפני תנאים בעייתיים של הטמפרטורה (שמירה על טמפרטורה נמוכה ולעיתים קפואה חיונית להרבה מערכות אלקטרוניות) ומשלל צרות אחרות שעלולות לתקוף כל רכיב אלקטרוני באשר הוא.

הזיווד האלקטרוני מביא לכך שהתוצר הסופי יוכל להישמר בכל תנאי לאורך זמן. יש בכך יתרון משמעותי עבור מי שמשתמש באותם מוצרים – לקוחות מהמגזר הפרטי, מפעלים, אנשי עסקים וכן הלאה. הם מקבלים מוצר שהם יכולים להיות בטוחים בכל מאת האחוזים שיישמר היטב ושימלא את ייעודו לאורך זמן. אסור לשכוח שהרבה מאד מונח כאן על כף המאזניים: לראיה, לא מעט ארונות תקשורת גדולים המשמשים על תקן אמצעי זיווד, שומרים על ציוד יקר ששוויו עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים. לכן, ברור מדוע כה הכרחי שהשמירה על הציוד תהיה קפדנית ומדויקת.
 

בגדר חובה: תכנון נכון

זיווד אלקטרוני הפך לחלק בלתי נפרד בתהליך הייצור, אבל יש לזכור שהוא איננו מתבצע בצורה אוטומטית. אין זיווד אלקטרוני אחד אשר דומה לחברו, ממש כשם שיש אינספור הבדלים בין הרכיבים והמוצרים האלקטרוניים השונים. הזיווד חייב להיות מתוכנן לפרטי פרטים מבחינת המפרט הפנימי שלו, הגודל שלו, מערכות האוורור והפתחים, העמידות לחום או לקור וכן הלאה. התשובות לשאלות הללו משתנות בכל אחד מהמוצרים אותם מעוניינים לייצר, וחייבים לשים עליהן דגש כדי לבצע את הזיווד היטב.

נקודת ההתחלה שלכם, אלה המעוניינים לייצר את הפריטים האלקטרוניים, חייבת להיות פנייה לחברה הפועלת בשדה המקצועי הזה. ניסיון וידע טכני הם בגדר חובה בדרך ליצירת זיוודים אלקטרוניים שימלאו את מטרתם כראוי. חשוב לברר מהם האמצעים שעומדים לרשות אנשי החברה, וכן באילו סוגים של מעטפת הם מתמחים. בהרבה מקרים מומלץ לפנות לחברה העוסקת בזיווד אלקטרוני של המוצר אותו רוצים לייצר, כשרעיון מוצלח אחר הוא לבקר במפעלי החברה המזוודת.
© כל הזכויות שמורות Timcon.co.il
כתובתינו:
טלפון:
פקס: